NASZ ZESPÓŁ

W naszym składzie znajdują się specjaliści, dla których każdy nowy dzień w pracy jest nowym wyzwaniem. Doskonałe kwalifikacje, kompetencje oraz ciągłe pogłębianie nowej wiedzy pozwala osiągnąć jak najwyższy stopień specjalizacji. Zawsze kierujemy się dobrem pacjenta, dlatego też w pełni wykorzystujemy bogate i różnorodne doświadczenie naszych specjalistów. Pacjenci Centrum Zdrowego Człowieka cenią nas, za pełne poświęcenie oraz staramy się spełnić w pełni oczekiwania najbardziej wymagających pacjentów.

Poznaj doświadczonych specjalistów zespołu Centrum Zdrowego Człowieka:

Alicja Banaś

alamniejsze2_1jpg

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie w 2010 roku uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. Aktualnie współpracuję z Centrum Aktywności w Środzie Wlkp oraz prowadzę zajęcia grupowe i indywidualną terapię Pacjenta w Centrum Zdrowego Człowieka.  Jako fizjoterapeuta prowadzę indywidualne i grupowe zajęcia z zakresu Autoterapii (nauka samoleczenia), która umożliwia Pacjentom odzyskanie równowagi mięśniowej poprzez samodzielną pracę w zaciszu domowym. Praca fizjoterapeuty jest moją pasją, w związku z tym kładę duży nacisk na ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych poprzez udział w specjalistycznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach naukowych.

Ukończone kursy i szkolenia:

2017

Terapia Manualna Holistyczna, Poziom Specjalistyczny, III Moduły, A.Rakowski

2016

Terapia Manualna Holistyczna, Poziom Podstawowy, III Moduły, A.Rakowski

Zintegrowane techniki strukturalne i funkcjonalne w terapii skolioz, Jakub Durczak

Szkolenie Medical Pregnancy Training, Izabela Dembińska

Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn metodą McKenziego, część A, Tomasz Stengert

2015

Pilates School Body Balanced Metoda Pilates - Praca na matach I i II stopień, Anna Ścisłowska

Pilates School Body Balanced Metoda Pilates – Senior, Anna Ścisłowska

Pilates School Body Balanced Metoda Pilates Core – "Praca po porodzie", Anna Ścislowska

Pilates School Body Balanced Metoda Pilates Core – "Zrowy kręgoslup", Anna Ścisłowska

Pilates School Body Balanced Metoda Pilates – Trener personalny, specjalizacja CTB Core Stability, Anna Ścisłowska

Pilates School Body Balanced Metoda Pilates – Praca w pozycji stojącej, Anna Ścisłowska

2015 PNF - kurs rozwijający, Sakis Adamidis IPNFA

2014 Kurs dla fizjoterapeutów z zakresu opieki geriatrycznej w ramach projektu finansowanego przez Unię Europejską

2014 Kompleksowa fizjoterapia po mastektomii, Martyna Brychcy, Patrycja Rąglewska

2014 Kurs masażu tkanek głębokich, Marcin Wytrążek

2011-2012 Diagnostyka różnicowa i leczenie manualne w dysfunkcjach narządu ruchu – szkolenie (moduł I, II, III, IV,V), Marian Majchrzycki

2011 PNF - kurs podstawowy, Sakis Adamidis IPNFA

2011 Kurs drenażu limfatycznego, Marian Majchrzycki

2010 Kinesiology Taping (Basic course), Tomasz Senderek

Założycielka Centrum Zdrowego Człowieka.

Ogromną satysfakcję przynosi mi prowadzenie zajęć grupowych m.in. Pilates, Zdrowe Ciało, Profilaktyka wad postawy oraz Aktywna w ciąży. W pracy fizjoterapeuty cenię sobie kompleksowe podejście do Pacjenta, a za niezmiernie istotne elementy terapii uważam profilaktykę schorzeń narządu ruchu oraz właściwą edukację Pacjenta.

Anna Dega

W latach 1994-1997 pracowałam jako fizjoterapeutka w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi UM w Poznaniu. Praca w oddziałach szpitala oraz z pacjentem ambulatoryjnym była źródłem nauki i doświadczeń klinicznych. Był to także okres poszukiwań własnej drogi zawodowej. W 1998 roku po rezygnacji w pracy w Publicznej Służbie Zdrowia byłam organizatorką własnej działalności.Po latach poszukiwań ukończyłam kurs terapii manualnej dr Andrzeja Rakowskiego i od tego czasu jestem pasjonatką pracy z ciałem z uwzględnieniem wpływu psychogenności w narządzie ruchu. To właśnie wymieniony wyżej system zainspirował mnie do odkrywania jaki potencjał drzemie w człowieku. System ten daje możliwość wykorzystania zjawiska reaktywności organizmu na stosowne bodźce terapeutyczne. Ta reakcja ludzkiego organizmu na wskazany bodziec zafascynowała mnie od samego początku - pokazuje jak „po nitce dojść do kłębka”, czyli znaleźć przyczynę dolegliwości i skutecznie prowadzić terapię. Każdego dnia zdumiewa mnie ogrom możliwości reagowania ludzkiego organizmu na przeciążające bodźce (stres, nieprawidłowa pozycja podczas pracy itp.). Okazuje się, że każda osoba może reagować odmiennie na zadany bodziec z zewnątrz. Dlatego od samego początku mojej praktycznej pracy w gabinecie doskonalę się nie tylko w zakresie pracy z ciałem, ale też w zakresie szeroko pojętej psychogenności. Podejście to daje mi wiele satysfakcji i w dużej mierze przyczynia się do osobistego rozwoju.

Założycielka Centrum Zdrowego Człowieka im. Prof. Wiktora Degi.

Spełniona matka dwojga dzieci, terapeutka, wielbicielka literatury, wody i aktywnego sportu.

Moje życiowe motto: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Przemysław BorowczykJestem absolwentem Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu, gdzie ukończyłem Studia Magisterskie na kierunku Fizjoterapia. Jako fizjoterapeuta posiadam ponad 8-letnią praktykę zawodową, którą zdobywam w Ośrodku Usprawniania Leczniczego w Środzie Wlkp. przy ul. Sportowej 9a.

Od kwietnia 2016 roku współpracuję z Centrum Zdrowego Człowieka, gdzie zajmuję się  rehabilitacją sportowców oraz osób aktywnych fizycznie, które doznały kontuzji narządu ruchu. Ponadto wykonuję masaże lecznicze i relaksacyjne.

Specjalizacja: masaż leczniczy, rehabilitacja sportowa oraz Medyczny Trening Personalny i grupowy. Moim celem jest jak najszybszy powrót do zdrowia pacjenta, a także prowadzenie profilaktyki wśród osób czynnych fizycznie.

W mojej pracy wykorzystuję wiele technik terapeutycznych, między innymi takich jak:

- terapia rozluźniająca tkanki miękkie

- leczniczy masaż klasyczny

- drenaż limfatyczny

- terapia punktów spustowych

- relaksacyjny hawajski masaż Lomi Lomi Nui

Moim osobistym sukcesem jest szybki powrót do zdrowia każdego pacjenta, z którym współpracuję.Moje zainteresowania to przede wszystkim samorozwój na trzech płaszczyznach:

- fizycznej

- duchowej

- umysłowej


Maciej Maliński


maciejjpg

Mgr Fizjoterapii po Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, który swoje doświadczenie zdobył w państwowych i prywatnych ośrodkach rehabilitacyjnych. 

Obecnie pracuje w Poznaniu w dużej i prestiżowej firmie, gdzie na co dzień zajmuje się pacjentami bólowymi i ortopedycznym. Pacjentów przyjmuje również w Centrum Zdrowego Człowieka :)

Jako podstawę swojej pracy Maciej bierze kompleksowe, holistyczne podejście do każdego chorego oraz dobrą współpracę pacjenta z terapeutą. 

Specjalizacja pracy:
-bóle głowy
-bóle pleców i stawów obwodowych
-dojście do sprawności po urazach i operacjach
-rehabilitacja sportowa
-profilaktyka urazów – autoterapia/trening medyczny


„Lubię sport i prowadzę zdrowy tryb życia. Uważam, że jako fizjoterapeuta powinienem dawać przykład, dlatego cieszę się gdy moja praca i porady sprawiają, że czujesz się lepiej, ból mija i możesz bezpiecznie robić to co lubisz !”


Martyna Jóźwiak

martyna jwiakjpg

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Ukończyłam studia magisterskie oraz szkolenia z zakresu neurorozwojowej diagnozy i terapii, manualnej terapii stóp, kinesiotaping.

Zajmuję się:
-oceną rozwoju dziecka oraz wspomaganiem jego prawidłowy przebieg,
-oceną wad postawy i ich korekcją,
-usprawnianiem dzieci z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego, zespołami genetycznymi, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, opóźnieniem psychoruchowym.


Grażyna Aneta Ochowiak 

graynkajpg

Z wykształcenia pedagog, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z zamiłowania terapeuta. Ukończyła I etap szkolenia psychoterapeutycznego w Instytucie Psychologii Procesu metodą Arnolda Mindela, studium psychoterapii w Instytutucie Psychologii Stosowanej, Szkolenie Praca z ciałem w zdrowieniu i osobistej przemianie. Psychosomatoterapia z elementami psychoneuroimmunologii w Polskim instytucie Psychoteraii Integratywnej i wiele innych kursów i szkoleń. Z pasji artysta malarz i nauczyciel szwedzkiej metody malowania intuicyjnego Vedic Art. Organizatorka plenerów i warsztatów rozwojowych. 


Kocham ludzi, podróże, sport, taniec. Wyrażam się w wielu dziedzinach. Pasjonuje mnie człowiek i ludzkie ciało, to w jaki sposób każda informacja zapisuje się w naszych komórkach. Wyjątkowa uważność pozwala mi obserwować pole informacyjne, wyłapywać kody podświadomości i skrypty rodzinne.
Podczas licznych szkoleń i warsztatów dowiedziałam się w jaki sposób wykorzystać tą wiedzę. Łączę wiedzę i intuicję, olbrzymią wrażliwość z bezkompromisowością w docieraniu do trudnych sytuacji życiowych. Uczę jak spojrzeć na problemy osobiste z szerszej nie koniecznie konwencyjnej perspektywy, co daje ogromną skuteczność działania. Unikalne warsztaty i konsultacje często stają się ważnym etapem w rozwoju osobistym każdej z korzystającej z nich osób.

Jestem przekonana, że kluczem do szczęśliwego życia Tu i Teraz jest wnoszenie Świadomości.
Moje motto życiowe:

,,Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.”
C.G. Jung