PRZYGOTOWANIE DO SEZONU NARCIARSKIEGO w Centrum Zdrowego Człowieka <3


Sezon Narciarski za pasem, a czy Ty rozpocząłeś już przygotowania do wyjazdu na Narty lub Snowboard? Jeżeli nie, wychodzimy Tobie na przeciw :-) 
Trening przygotowawczy do sportów zimowych;
- zmniejsza ryzyko kontuzji i urazów
- umożliwia bardziej intensywną i dłuższą jazdę na nartach
- zmniejsza ryzyko przeciążeń stawów i mięśni
- pomaga udoskonalać technikę jazdy
- ułatwia zrzucenie nadmiaru kilogramów
- w razie ewentualnej kontuzji, pozwala sprawniej przeprowadzić rehabilitację, dzięki czemu szybciej wrócisz do zdrowia

Sporty zimowe niosą za sobą ryzyko kontuzji, a do najczęstszych należą urazy stawów kolanowych oraz kręgosłupa lędźwiowego. Związane jest to często z faktem, iż wiele osób poza sporadycznymi wypadami w góry nie uprawia w ciągu roku żadnej aktywności. Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia narządu ruchu na stoku należy z odpowiednim wyprzedzeniem rozpocząć trening przygotowawczy. Jego głównym celem jest m.in. wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni, poprawa sensomotoryki oraz równowagi,

Od Ciebie zależy czy wybierzesz opcję jednorazowej wizyty u fizjoterapeuty (w trakcie której dowiesz się jak bezpiecznie trenować we własnym zakresie i na jakich ćwiczeniach powinieneś się skupić) czy regularnego treningu z fizjoterapeutą (Pakiet 8 wizyt z 10% rabatem)

Treningi oraz wizyty fizjoterapeutyczne prowadzi mgr Maciej Maliński, specjalizujący się w rehabilitacji sportowej i ortopedycznej.

Zapisy i informacje: 505 376 601